Jarní Kamenobraní 2016

IMG_20160320_172411mSkoro rok jsem si pohrával s myšlenkou, kde vezmu kámen na ohraničení kořenové čističky. Žiju v oblasti, kde je kolem spousta kamene, ale je to opuka a ta by ve vlhku vydržela pár roků. A kamenolomy daleko. Tak jsem to prostě neřešil,…

Až jsem minulý čtvrtek šel odpoledne do města skratkou přes pole. Normální pole, kde se aktuálně zelená ozimná pšenice, takže se po tom krásně chodí. Jdu a koukám, krásnej křemen a támhle další, velikej… těch asi 400m přes pole jsem jich minul spoustu, a začalo mi to vrtat hlavou….

Ráno jseIMG_20160320_172353mm si udělal rozcvičku s kolečkem, vyrazil jsem na pole sbírat kameny :) Kolečko jsem naplnil za chvilku, ale ta cesta zpět k domu už byla horší, plně naloženo to po měkém poli jde obtížně. Tak jsem zpocenej dovezl dvě kolečka, část z těch kamenů jsem použil kolem květinového záhonu. V neděli jsem se po obědě vrátil z výletu a ty kameny mě stále vrtaly hlavou. Aaaaa, vezmu auto s vozejkem a dojedu na druhou stranu pole, IMG_20160320_172433mkde to budu mít z pole blíž a z kopce… vzal jsem ještě kolečko, popojel k poli autem a už vozil jedno k    olečko za druhým. Kolemjdoucí jsem zdravil, evidentně se divili, co to dělám. Za to odpoledne jsem navozil 8 koleček a Fabia měla co dělat se s takovým nákladem rozjed.

To bylo včera 20.3.2016, dnes jsem se vrhl na kořenovou čističku a dopadlo to krásně!

Proč se vyplatí sbírat kámen:

  • nemusíte dovážet drahý kámen z daleka
  • nemusíte chodit do posilovny
  • vyčistíte pole, zemědělci si méně poničí vercajk
  • máte to v místě, takže je to velmi rychlé
  • a ten pocit z toho, krása :)

IMG_20160321_172849mNa závěr taková myšlenka…. celou dobu jsem přemýšlel, jak tu kořenovku dodělám… a aniž bych to vymyslel/naplánoval, šel jsem to dělat a ono to prostě nějak šlo a dopadlo… takže, pokud neznáš cestu, udělej první krok a cesta se ti ukáže.